Magazyn Przestrzeń to połączenie codziennej psychologii z kulturą. To miejsce na odnalezienie siebie, dotknięcie swoich emocji, rozwój osobisty. Jest to także płaszczyzna dla sztuki i artystów. Celem magazynu jest promocja świadomego życia, psychologii, ciekawych inicjatyw, szeroko pojętej kultury oraz utalentowanych twórców.

Przestrzeń © 2016Website credits: MH

Paulina Gajewska

Paulina Gajewska

Redaktor działu psychologia

Psycholog , w trakcie studiów pedagogicznych. Na co dzień terapeutka dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Najlepiej odnajduje się w zagadnieniach dotyczących psychologii: rodziny, wychowawczej oraz związków. Uwielbia obserwować otaczający ją świat i pisać o swoich spostrzeżeniach. Ogromną radość sprawia jej prowadzenie warsztatów grupowych dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych. Nie boi się ryzyka i zmian, dzięki temu stawia na działanie i rozwój, wciąż szukając nowych inspiracji. Uważa, że uśmiech potrafi czynić cuda.

Artykuły tego autora
Paulina Gaworska

Paulina Gaworska

Redaktor działu psychologia

Psycholog, absolwentka Szkoły Trenerów, jeszcze z małym bagażem doświadczeń, ale nieustannie nastawiona na rozwój. Uwielbia wszelką twórczość, nie zawsze zwaną artystyczną. Arteterapia, treningi twórczości i pobudzanie kreatywności są tym, co w psychologii lubi najbardziej. Psychologia Internetu i różnic indywidualnych również nie jest jej obca. W ludziach szuka potencjału, a próbuje dawać inspiracje. Swój pisarski warsztat szlifuje na blogu, gdzie daje ujście wielu swoim pasjom: książkom, podróżom i fotografii.

Artykuły tego autora
Wiola Genow

Wiola Genow

Redaktor działu psychologia

Absolwentka psychologii, terapeutka pracująca niedyrektywnie z dziećmi z autyzmem. Trenerka rozwoju osobistego, uczestniczka Szkoły Trenerów Empatii. Uwielbia ruch: interesuje się dramą w szkoleniach, improwizacją sceniczną i tańcami afrykańskimi. Kocha podróżować, smakować świat i jeść lody czekoladowo-wiśniowe.

Artykuły tego autora
Julia Hebdzyńska

Julia Hebdzyńska

Redaktor działu felieton

Studentka filologii polskiej. Aspirująca artystka, pisarka i fotograf. Uczy się języka duńskiego od podstaw. Zafascynowana Skandynawią. Ściany ma w pocztówkach z całego świata. Nienawidzi nudy. Marzą jej się teksty na tematy społeczne i kulturalne, a nawet reportaże.

Artykuły tego autora
Marta Jacukiewicz

Marta Jacukiewicz

Szczęśliwa kobieta, dziennikarka i managerka, autorka kilkudziesięciu wywiadów i reportaży. Optymistka bezgranicznie zakochana w życiu. Czas wolny najchętniej spędza w górach.

Artykuły tego autora
Arkadiusz Jankowski

Arkadiusz Jankowski

Grafik

Student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki. Jego głównym medium jest rysunek. Interesuje się tematami chaosu i wykluczenia przewijającymi się w społeczeństwie. Jego prace można znaleźć tutaj.

Marta Łusakowska

Marta Łusakowska

Zastępca Redaktor Naczelnej, redaktor działu psychologia

Z wykształcenia jest psychologiem i pedagogiem. Pracuje w firmie szkoleniowej. Obecnie jednak zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego firmą „Dom” we współpracy z Prezesem firmy zwanym także Synem. Interesuje ją tematyka rodzicielstwa bliskości (zwłaszcza wdrażanie jej w życie) oraz psychologii sprzedaży. Uwielbia dobre jedzenie, szczególnie, gdy przygotuje je ktoś inny. Fascynuje się historiami mrożącymi krew w żyłach, prawdopodobnie dla zapewnienia sobie dawki adrenaliny w swoim zwyczajnym, szczęśliwym życiu.

Artykuły tego autora
Adrianna Anna

Adrianna Anna

Redaktor działu kultura/historia

Podróżuje sobie w człowieka, nowe przestrzenie geograficzne, różne stories’n’histories. Ze swoich wypraw przez wiele lat kolekcjonowała dźwięki- bo chociaż nie ma aparatu – to owszem – dyktafon posiada. Zbieraczka kijków z różnych miejsc, co przypomina jej, że za Abrahamem jest tutaj tylko pielgrzymem. Jej super inspirującym miejscem jest Izrael, gdzie pomieszkuje jako kibucniczka albo stypendystka robiąca wywiady z młodymi ludźmi o tym, jak widzą Polskę. Chce być budowniczką mostów między tymi dwoma ukochanymi krajami.

Artykuły tego autora
Katarzyna Molak

Katarzyna Molak

Redaktor działu felieton

Studentka filologii, żyjąca w poliamorycznym związku z francuskim, angielskim i portugalskim. Na boku romansuje też z rosyjskim. Język traktuje jako najważniejszy i najpiękniejszy element naszej rzeczywistości. Konsekwentnie poznaje i miłuje kulturę europejską, a ulubionym jej medium jest literatura. Aspirujący dziennikarz, przydomowy satyryk i groupie Brunona Schulza. Jeśli słucha muzyki to elektronicznej, a jeśli już je to głównie kanapki.  Na bliższe spotkanie zaprasza tutaj.

Artykuły tego autora
Joanna Niedziela

Joanna Niedziela

Redaktor Naczelna

Psycholog, seksuolog, współwłaściciel firmy Pracownia Różnic Indywidualnych. Jej pasją jest pisanie, a założenie własnego magazynu było wielkim marzeniem. Wcześniej współpracowała z psychologicznym magazynem „Tu i Teraz” oraz portalem „Kocham Za Bardzo”. Interesuje się psychologią różnic indywidualnych, społeczną i miłości. Uwielbia gotować, podróżować, pić dobrą kawę i sadzić rośliny. Fascynuje ją literatura iberoamerykańska i tatrzańska, a ulubionym gatunkiem literackim jest realizm magiczny. Prowadzi stronę Seksuolog bez tabu, na której otwarcie porusza tematy dotyczące seksu. Współpracuje także jako wolontariusz z Fundacją Trans-Fuzja, działającą na rzecz osób transpłciowych.

Artykuły tego autora
Justyna Poluta

Justyna Poluta

Slow brand manager autorskich biznesów i unikatowych marek osobistych. Pracuje dla freelancerów, którzy chcą w kontekście swojej marki przedstawić swój talent i osobistą historię. Pasjonują ją idee poziomej kariery i slow marketingu. W tym duchu wspiera twórców autorskich biznesów w rozkręcaniu ich marek. Prowadzi bloga Slowkariera.pl

Artykuły tego autora
Paulina Sawicka

Paulina Sawicka

Redaktor działu kultura

Szuka przygód wszędzie tam, gdzie można odnaleźć człowieka. Studiowała filologię polską i filmoznawstwo, więc z literaturą i kinem związana jest już przez lata. Największą miłością darzy stare kino francuskie i polski film dokumentalny. Czasem też coś nakręci i zmontuje. W wolnych chwilach zwiedza Europę, podróżuje autostopem i kombinuje, jak tu zamieszkać na dłużej w Indiach.

Artykuły tego autora
Alicja Sielawa

Alicja Sielawa

Redaktor działu kultura/sztuka, psychologia

Zajmuje się komunikacją marketingową od ponad 15 lat. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Psychologii UW w obszarze „Psychologia zachowań rynkowych”. Interesuje się sztuką i kulturą jako elementami rozwoju osobistego człowieka i integracji wewnętrznej. Praktykuje jogę, a przyrodę i zwierzęta (wszystkie, nawet te mniej urodziwe) traktuje jak przyjaciół.
Artykuły tego autora
Piotr Sikorski

Piotr Sikorski

Na co dzień zajmuje się pracą z ludźmi i rozwojem ich kompetencji. Wieczorami stara się spędzać jak najwięcej czasu z żoną i córką. Kiedy dom zasypia, budzą się jego pasje – kino, muzyka i rozrywka elektroniczna. Jest redaktorem portalu Soundtracks.pl gdzie publikuje recenzje, artykuły oraz wywiady ze świata muzyki filmowej. Współtworzy również bloga UstatkowanyGracz.pl, dedykowanego osobom dojrzałym, ponad przeciętność kochającym gry wideo.

Artykuły tego autora
Agata Węgier-Ciornei

Agata Węgier-Ciornei

coach | trener | filolog | życioholik

Lider społeczności Coaching Warszawa. Wiele lat związana z organizacją, prowadzeniem szkoleń i procesów rozwojowych. Matka założycielka firmy Sens Inspiracji. Pracuje z kobietami na warsztatach i relacjach coachingowych 1×1. Pomaga im odnaleźć radość i spełnienie w życiu zawodowym. Koncentruje się na mocnych stronach, pracy z talentami i odwykiem od blokującego perfekcjonizmu. Uskrzydla zawodowe DNA. Pomaga zrozumieć indywidualną motywację wewnętrzną, oraz wspiera w tym jak w oparciu o nią budować swoje aktywności zawodowe i osobiste. Pasjonatka życia, bycia, doświadczania. Prywatnie matka, żona, ogrodniczka. Pisząc – w wolności opowiada świat.

 

Artykuły tego autora
Urszula Zabłocka

Urszula Zabłocka

Grafik

Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Poza różnymi formami działań wizualnych, interesuje się muzyką oraz działa jako wokalistka. Marzy o łączeniu tych dwóch dziedzin i tworzeniu rzeczy wychodzących poza ramy sztuki w kierunku nauki i codzienności. Jej prace można znaleźć tutaj.

Malwina Zielińska

Malwina Zielińska

Redaktor działu seksuologia

Psycholog. Powoli odkrywa piękno różnic indywidualnych – kwestie temperamentu i inteligencji. Zaniedbała pasje teatralne na rzecz kina (ostatnio skandynawskiego). Niezbyt odkrywczo uważa, że każdy film jest studium psychologii (często w większym stopniu każdy inny film, niż nieopacznie skategoryzowany jako psychologiczny). Chętnie dyskutuje o kwestiach społecznych i światopoglądowych. Poza filmami i psychologią kocha scrabble i podróże. Współwłaściciel firmy Pracownia Różnic Indywidualnych.

Artykuły tego autora
Ola Arkuszyńska

Ola Arkuszyńska

Swój czas dzieli między zgłębianie wiedzy psychologicznej, prowadzenie małej firmy krawieckiej i zapełnianie drzwi lodówki przepisami na zdrowe obiady. Kiedy nikt nie widzi zasypuje się książkami podróżniczymi i planuje wypady do miejsc, które nadal nie znają logo McDonald’s i Coca-Cola. Jako pięcioletnie dziecko była przekonana, że za zmianę świateł na przejściu dla pieszych odpowiadają małpki zamknięte w budkach sygnalizacji. Lubi opowiadania Rolanda Topora, krótkometrażowe animacje i wideowykłady Chomsky’ego.

Krzysztof Błażejewski

Krzysztof Błażejewski

Psycholog, psychoterapeuta, coach, trener. Ukończył wiele szkół przygotowujących do pracy z innymi w wymienionych obszarach. Jednak sam siebie lubi określać skrótowo i treściwie „osoba, która wspiera innych w rozwoju”. Pracuje w szpitalu psychiatrycznym, współpracuje z firmami rodzinnymi, prowadzi zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, prowadzi coaching, terapię indywidualną i grupową Razem z przyjaciółką tworzy firmę i przestrzeń, w której można porozumiewać się inaczej niż zwykle — „Laboratorium Dialogu”. O człowieku myśli przede wszystkim w kategoriach humanistycznych i egzystencjalnych. Bywa ciepły, empatyczny, złośliwy, odważny, przestraszony — dokładnie tak jak wszystkie emocje, które są w człowieku. Pracując z innymi skupia się przede wszystkim na wewnętrznym, niepowtarzalnym przeżyciu, na tym jak wchodzimy w relacje oraz jak porozumiewamy się z innymi i ze sobą.

Maciej F. Buźniak

Maciej F. Buźniak

Szef działu historia

Kolekcjoner pasji. Z zawodu historyk, z pochodzenia warszawiak zakochany w swoim mieście, z zamiłowania muzyk. Zawsze lubił pisać – głównie do szuflady. Interesuje się po trochu wszystkim, a bardziej filozofią, teologią, psychologią, sportem, PR-em i oczywiście historią. W wolnych chwilach uwielbia podróże, ale i powroty, szczególnie do siebie, na swój ukochany Żoliborz.
Hanna Dyrcz

Hanna Dyrcz

Studentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych. Od 2013 r. pracuje jako przewodnik-animator w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Stara się łączyć praktykę artystyczną z teorią sztuki i interdyscyplinarnym podejściem, nastawionym także na edukację. Szczególnie ciekawe są dla niej punkty zbiegu sztuki z nauką, nowymi technologiami czy psychologią. Choć wie, że specjalizacja jest dziś w cenie, ilość zainteresowań skutecznie jej to uniemożliwia. Stara się dawkować ironię w bezpiecznych ilościach (co nie zawsze jej wychodzi). Jej prace można znaleźć tutaj.

Ania Jędrych

Ania Jędrych

Redaktor działu lifestyle

Psycholog. Miłośniczka wszelkiej aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Zakochana w tańcu, podróżach, dobrych książkach i ambitnym kinie. Z pasją słucha ulubionej muzyki, ludzi i siebie samej. Potrafi stracić głowę dla każdego zwierzaka. Nie widzi świata poza pisaniem, lubi gonić za słowami. Codziennie śmieje się, marzy i z uporem doszukuje tego, co pozytywne. Woli z radością liczyć chmury niż bezczynnie czekać na deszcz. Docenia każdy jeden moment, prawdziwą przyjaźń i ludzką szczerość. Nie wyobraża sobie świata bez uczuć.

Weronika Kaczorowska

Weronika Kaczorowska

Absolwentka psychologii. Interesuje się psychologią lotniczą, psychologią pracy i stresu, reklamą oraz marketingiem. Nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu, wszędzie jej pełno. Doba jest dla niej za krótka. Nieustannie gotuje i piecze. Nie rozstaje się z muzyką, czy książkami, których jest posiadaczką. Konsekwentnie rozpieszcza zwierzaki. Uczy się cierpliwości. Mocno wierzy w karmę. Wszędzie widzi dobro.

Paweł Majcherczyk

Paweł Majcherczyk

Szef działu logopedia, redaktor działu poezja

Absolwent filologii polskiej z logopedią Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pracuje jako logopeda i nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Prowadzi terapię logopedyczną dzieci z autyzmem i osób z afazją. Publikował w takich czasopismach jak: Twórczość, Odra, Akant, Aspiracje, Społeczna czyli jaka? oraz 5kilokultury.pl. Jest autorem bloga: PM Logopedia.

Ewa Marynowska

Ewa Marynowska

Dziennikarka, studiowała historię sztuki i literatury na UMK. Publikowała w Gazecie Wyborczej, Elle, Elle Decoration, Foyer, PAPERmint i in. Pasjonuje się sztuką i rzemiosłem artystycznym Japonii, pije zieloną herbatę i haftuje sashiko (‚szybkie uderzenia igłą’).

Karolina Reguła

Karolina Reguła

Absolwentka psychologii klinicznej i osobowości UKSW, w trakcie szkolenia z psychoterapii poznawczo- behawioralnej, stażystka na oddziale psychiatrycznym. Interesuje się szeroko rozumianą tematyką rozwoju osobistego (m.in. inteligencją emocjonalną, duchową, finansową, coachingiem, filozofią życia), psychologią społeczną, osobowości oraz psychoterapią. (nie tylko w studiowanym nurcie). Uwielbia taniec współczesny, teatr oraz podróże. W życiu kieruje się filozofią minimalizmu.

Mateusz Romanowski

Mateusz Romanowski

Były członek redakcji „Codziennika Feministycznego” i serwisu muzycznego fyh.pl. Poza tym publikował między innymi w tygodniku „Przegląd”, „Kontakcie”, na lewica.pl i pridemag.pl. Muzyk. Organizator koncertów. Do „Przestrzeni” pisał o dźwiękach.

Joanna Sidelnikow-Brzozowska

Joanna Sidelnikow-Brzozowska

Psycholog, zawodowo związana z handlem i kosmetykami naturalnymi. Marzycielka i miłośniczka kotów. Interesuje się psychologią motywacji i psychologią odżywiania się. Prowadziła grupy wsparcia dla odchudzających się kobiet. Prywatnie żona i zapalona podróżniczka. Wie, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Autorka bloga Why not now?,  gdzie motywuje, zachęca do podróży i odlicza czas do swojej wyprawy marzeń.

Ilona Wawrzyniak

Ilona Wawrzyniak

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Aktywna wolontariuszka w wielu organizacjach, fundacjach i stowarzyszeniach. Amatorka teatru i tańca, pasjonatka górskich wędrówek. Uwielbia podróże – małe i duże, podczas których chce zobaczyć, poznać i poczuć jak najwięcej. Marzycielka i optymistka, dla której najważniejszy jest drugi człowiek.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. akceptuję